Duyuru!
Sosyal Medya Uzmanı | Takiple Kazan

Bannere Tıkla! Sosyal Hesaplarına Abone Kas!Ana Sayfa / Genel / Türk yatırımcılara kripto para uyarısı

Türk yatırımcılara kripto para uyarısı

Fin-Birli Danışmanlık Idare Heyeti Başkanı, Strateji ve Finans Uzmanı Ali Serim yaptığı açıklamada, dijital para veya kripto paralar konusunda Türk yatırımcıları uyardı. Serim, “Geçtiğimiz günlerde Japonya ’da meydana gelen bir skandal bir defa daha milletimizi ikaz etme ihtiyacı hissetmeme sebep oldu. Bu sefer konu olan kripto para birimi Japon yatırımcısının istek ettiği XEM. Binlerce birey madur zira skoperlar tam 500 milyon dolar değerindeki kripto para XEM hırsızlığı yaptı. Kendi para birimiyle konuşursak 523 milyon XEM ortadan kayboldu. Otoriteler 2009-2014 yılları arasında işlem görebilen Bitcoin ’lerin üçte birinin de skoplendiğini yani çalındığını ifade ediyorlar” dedi.

“Bütün kripto paralar olumsuz etkilenecek”

Dünya kripto para işlemlerinin yüzde 40 gibi kayda değer bir bölümünün Japon yatırımcıların yaptığını gösteren Serim, “Bu durum bütün kripto para birimlerinin değerini kötü şekilde etkileyecektir. Durum Coincheck dijital para cüzdanlarının tehlikesiz olmadığını gözler önüne serdi. Blockchain teknolojisi hırsızın yaptığı işlemleri bir noktaya dek takip etmeye müsade veriyor ama onun da bir sınırı var. XEM yatırımcısına 2017 Ocak ayından bugüne yüzde 10 bin para kazandırmıştı. Bu hırsızlıktan 260 bin kişinin mağdur olduğu düşünülüyor. Piyasada yaklaşık 5 milyar dolarlık XEM vardı lakin doğal olarak bu skandaldan etkilenerek değerinde kaybetti. XEM ’in oluşturucusu olan NEM Vakfı çalınan kripto paralara süratli numarası atadığını ve kullanılması durumunda farkında olma ihtimali olduğunu açıklasada kimse memnuniyet olmadı” ifadelerini kullandı.

Türk yatırımcısını dünyayı kasıp kavuran bu furyadan uzaktan durmaya davet ettiğini açıklayan Serim, “Getirisi ne olursa olsun Merkezi Parasal Otoritelerin kontrolü devreye girmeden pişman olacağınız tehlikeli yatırımlar yapmayın” dedi. 

Türk yatırımcılara kripto para uyarısı ali serim,istanbul,japonya,japon,uzak

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super