Duyuru!
Sosyal Medya Uzmanı | Takiple Kazan

Bannere Tıkla! Sosyal Hesaplarına Abone Kas!Ana Sayfa / Genel / Terim: ‘Büyük bir üstünlük yitirdik’

Terim: ‘Büyük bir üstünlük yitirdik’

Spor Toto Süper Lig’in 20. haftasında deplasmanda Demir Grup Sivasspor’a 2-1 mağlup olan Galatasaray’da rastlama sonrası Teknik Direktör Fatih Terim müsabakayı değerlendirdi. Terim, “Sivasspor’u tebrik ediyorum. Hak ettiler, bizden iyi oynadılar. 3 puanı aldılar. Maçtan önce gelen fırsat acaba bize öbür tesir etti mi diye düşünüyorum. Bu gerilim kazanırsak lider olacağımız durumunu her hâlükarda kaldıramadık diye düşünüyorum. Çünkü geldiğimden beri 7-8 maç oynadık. Hiç böyle kötü maç oynamadık. Burada üç puanı kaybettiğimize mi üzüleyim, liderliği kaçırdığımıza mı üzüleyim yoksa oyun kalitesinin bizim oyunumuzun altında kaldığına mı üzüleyim ki ben üçüncüye daha fazla üzüldüm. Berabere biter mi, 3-2 yapabilir miydik o da olabilirdi, üçüncüyü de yiyebilirdik. Ama bu oyun bizim oyunumuz değil, bu kabullenme bizim kabullenmemiz değil yani ne pozisyona kafa tutuyorsun, ne de mağlubiyete dikiliyorsun, ne 3 puanın gidişine bir refleksin var. Bu bizim takımın tavrı, tarzı olmamalı en çok üzüldüğüm konu bu yahut maçın üstüne bir sürü konuşulur. Bazen böylece olur ama devre arası bir şeyleri değiştirdiğimizi düşünüyorum. İkinci yarıya daha iyi başladık fakat bütün aksilikle üst üste geldi. Son 15 dakika tam sıkıştırdığımız da hakemin atmasına lüzum kalmadı.Bizim oyuncumuz kendiliğinden çıktı. Bunlar ara sıra böyle gelir ona rağmen 10 kişiyle o istemsiz hareket bir kaç pozisyon getirdi ama bu pozisyon 2-2’de yapsa 3-2’de yapsa bugünkü konuşmalarım benim değişmezdi. Bugün maalesef Galatasaray normlarının aşağı kaldık” dedi.

“Galatasaray olarak toparlanacağız”

Ligin bundan sonraki kısmının zorlama geçeceğini ifade eden Terim, “Her ekip iyi, her takım kuvvetli, oynamazsanız puan kazanamazsınız. Büyük bir fayda yitirdik. Yalnızca bugün 3 puan yok psikolojik ve mental bir ortamda var. Onu kaçırdık. Galatasaray olarak bunu toparlayacağız. Dolayısıyla sonuna kadar bu savaş devam edecek. Bunun başka bir şekli değil o orada yenilecek, biz burada kazanacağız” diye konuştu.

“Hayretler içindeyim”

Futbolun hatalar oyunu olduğunu söyleyen Terim, “Birileri kusur yapacak, birileri golü atamayacak, birileri golü gıda futbol böyle bir oyun yani 5 tane forvetle oynadık son dakikalarda pozisyon da geldi olmadı. Atsak belki 3-2’yi kovalayacaktık. Ama ben olaya dakika 1 ile bakıyorum. Sivasspor daha fazla çaba etti, daha çok koştu haklarını yememek lazım. Buna rağmen Galatasaray takımı bu olmamalı yani birincil yarıya hayretler içindeyim. Kötü başladık. Bir Takım günler böyle oluyor. Buna rağmen bugün buradan mağlup olmadan çıksaydık manâlı bir moral olurdu. Sebepleri bahaneleri bir kenara bırakıp takır takır oynamalıyız. Biz böyle şampiyon olmalıyız. Ben kaybettiğim her puana üzülürüm. Oyuncularımda biliyor. Beraberliği Galatasaray sevinir mi?” ifadelerini kullandı.

Uğur Yiğit – Övünç Erden
 

Terim: ‘Büyük bir üstünlük yitirdik’ galatasaray,fatih terim,sivasspor,terim,büyük

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super