Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Tam kontrol

Tam kontrol

HAREKÂT HEMEN ŞIMDI BİTMEDİ
Afrin ’de tam kontrolün sağlanma aşamasında olduğuna dair birincil sinyali Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar önceki akşam YÖK ’teki, ‘Türkiye ve Dünya Güvenlik Politikaları ve Eğitim ’ konferansında verdi. Akar, “Belirlenen çizginin batısındaki alanda 3-5 köy kaldı” dedi.

Aradan 24 saat geçmeden TSK ve ÖSO güçleri, dün sabah 3 – 5 köyü de alarak Afrin ’de tam kontrolü sağladı. Raco, Bülbül, Şeyh Hadid, Cinderes, Şeran ve Mabatlı beldeleri ile 350 ’den pozitif köy ve mezra TSK ile ÖSO ’nun denetimine geçti. TSK ve ÖSO Afrin bölgesinin tamamını denetleme altına alarak Esad rejiminin hâkimiyetinde olan Halep ’in kuzeybatı banliyösü Nubl Zehra ’ya değin ulaştı.

Askeri kaynaklar, tam kontrolün harekâtın bittiği anlamına gelmediğini bilhassa vurguladı. Öncelik, asayiş ve güvenliğin sağlanmasına verilecek. Afrin ’de terör örgütleriyle ilişkisi olmayan ilçenin ileri gelenlerinden ilçe meclisi oluşturulup bir vali atanacak. İlçe ileri gelenleri ve aşiretlerin de görüşleri alınarak bir kolluk gücünün oluşturulması planlanıyor. Bin kişiden oluşacağı öne sürülen kolluk gücüne Türk güvenlik güçlerinin eğitim vereceği belirtiliyor.

Tam kontrol motosiklette tam kontrol pdf,tam hakimiyet pdf,tsk,tsk açıklama

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super