Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Sözleşmeli öğretmenler için sözlü sınavın ağırlıkları değişti

Sözleşmeli öğretmenler için sözlü sınavın ağırlıkları değişti

Devlete Ait Gazete ’de yayımlanan ‘Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Değişim Yapılmasına Dair Mevzuat ’ ile sözlü sınav konuları ve ağırlıkları her yerde belirlendi.

Değişiklikle sözlü sınav konuları arasına ‘eğitim bilimleri ve genel kültür ’ eklenerek daha önce yüzde 25 olan konu ağırlıkları yüzde 20 yapıldı. Buna tarafından eğitim bilimleri ve genel kültür yüzde 20; bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve mantıklı düşünme gücü yüzde 20; iletişim becerileri, özgüven ve ikna kabiliyeti yüzde 20; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklık yüzde 20, topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yüzde 20 olarak belirlendi.

Diğer değişim ise gereksinim fazlası sözleşmeli öğretmenlerin büyük kasaba açık havada görevlendirilmesiyle ilgili.

KABUL ETMEYENİN SÖZLEŞMESİ İPTAL
Daha önce gereksinim fazlası sözleşmeli öğretmenler istekleri ve tercihleri dikkate alınarak puan üstünlüğüne göre il içinde alanlarına yerinde okullara valiliklerce atanıyordu. İl içinde ihtiyaç yahut ya da öğretmenler bu değişikliği kabul etmiyorsa sözleşmeleri iptal edilerek görevden çıkarılıyorlardı. Yapılan düzenlemeyle öğretmenlerin, Ulusal Eğitim Bakanlığı kadar il dışına da atanmasına imkân sağlandı. Böylece, bu durumdaki öğretmenler önce istekleri ve tercihleri de dikkate alınarak atamaya puan üstünlüğüne kadar il içinde alanlarında öğretmen ihtiyacı yer alan okullara valiliklerce atanacak. Bunlardan il içinde alanlarında öğretmen ihtiyacı olmayanlar, istekleri ve tercihleri de dikkate alınarak atamaya puan üstünlüğüne tarafından il dışında alanlarında öğretmen ihtiyacı yer alan okullara Milli Eğitim Bakanlığı ’nca atanacak. Buna göre yapılması öngörülen ödev yeri değişikliklerini kabul etmeyen öğretmenlerin sözleşmeleri sona erecek. 

Sözleşmeli öğretmenler için sözlü sınavın ağırlıkları değişti

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super