Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Şehitten acı anı… ‘Saçlarımı bağışlayın ’ demişti

Şehitten acı anı… ‘Saçlarımı bağışlayın ’ demişti

Vatani görevini yerine getirmek için saçlarını kesen ve annesine ‘bu saçlarımı LÖSEV ’e bağışla ’ diyerek Askere dışarı giden ve şehit olan Piyade Çavuş Çağlar İnan ’ın saçları annesinin elinde kaldı.

Çorlu Kaymakamlığı ’nın Türkiye ’de bir ilki gerçekleştirerek hazırlattığı ve ilçenin şehitliğinde yatan şehitlerin yaşatılarak tanıtılması maksadıyla yapılan Yankı Belgeseli ’nde ortaya bir birinden duygu yüklü hikayeler ortaya çıktı. O hikayelerden birisi de 2015 yılı Aralık ayında vatani görevini yaptığı Ağrı ’da nöbet dönüşü şehit olan Piyade Çavuş Çağlar İnan ’ın annesine “Anne ben bunları LÖSEV ’e bağışlayacağım, ama vaktim olmadı, sen götür ver dedi. Ben de dedim oysa oğlum sen bu eve geri gelmeden ben bu saçları kimseye veremem” dediği anlar oldu.

“Git, gel kendin götür ver dedim”

Şehit evladı Çağlar İnan ’dan geri kalan bir parça saçı eline alan ve Çağlar ile ilgili olarak anılarını paylaşan anne Aynur İnan,” Çağlar ile ilgili o kadar çok hatıra var ancak, hangisini paylaşayım, örneğin saçımız var. Yavrucuğum pek iyi bir çocuktu ama o sesi hala kulaklarımda yankılanıyor. Saçlarını bir gün önce kestirdi. Anne ben bunları LÖSEV ’e bağışlayacağım, fakat vaktim olmadı, sen götür ver dedi. Ben de dedim oysa oğlum sen bu eve geri gelmeden ben bu saçları kimseye veremem. İyi ki de vermemişim. Sen git, gel kendin götür, bağışla dedim. Düşünceni takdir ediyorum ama ben bunu yapamam dedim. Git, gel kendin götür ver dedim. Ve şu lahza o saçları elimde kaldı. Yapamadım, veremedim, veremiyorum. Onun isteği yerine gelsin diye gittim tekrar bağışımı yaptım ama saçlarını veremedim” dedi.

Babası Davut İnan ’da sosyal medyada oğlunun askere bu vesileyle bir fotoğrafını paylaştığını belirterek, “evlat allah ’a ısmarladık git, gittiğin gibi de gel demiştim. Benzeri malum olmuş ama gelemedi” diye konuştu.

PİYADE ÇAVUŞ ÇAĞLAR İNAN 2015 YILINDA ŞEHİT OLMUŞTU

2015 yılı Aralık ayında vatani görevini yaptığı Ağrı ’da nöbet dönüşü silah arkadaşının tüfeğinden çıkan kurşunla şehit olan Piyade Çavuş Çağlar İnan, 14 Aralık 2015 tarihinde Çorlu Süleymaniye Camii ’nde düzenlenen askeri törenin arkasından Çorlu Şehitliği ’ne defnedilmişti.

Şehitten acı anı… ‘Saçlarımı bağışlayın ’ demişti gazetehaberleri,şehit,saç,türkiye,silah

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super