Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Şehit askerlerin naaşları bulundu

Şehit askerlerin naaşları bulundu

Üsteğmen Oğuz Kaan Ressam ve Bilirkişi Çavuş Mehmet Muratdağı, Türk Silahlı Kuvvetleri ’nin Afrin ’de terör hedeflerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatında görevli birlikteydi. Harekatın 4. gününde Usta ve Muratdağı, Ömer Uşağı bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit oldu. Ancak iki askerin cenazesine bölgedeki kötü hava koşulları sebebiyle ulaşılamamıştı. Afrin şehir halkı merkezinin teftiş altına alınmasının gerisinde şehitlerin naaşları bulundu. Şehit Üsteğmen Ressam ve Bilirkişi Çavuş Muratdağı ’nın cenazeleri Türkiye ’ye getirildi. Şehitlerin cenazeleri yapılacak DNA incelemesinin ardındaki ailelerine teslim edilecek.

Görev yeri Kayseri Komando Tugayı olan Üsteğmen Ressam 30 yaşındaydı. Eşi İngilizce öğretmeni olan şehidin 3 yaşında bir kızı vardı. Sanatçı ’nın adı, eşinin Antalya ’da ödev yaptığı okula verilmişti. Şehit Üsteğmen, 2 sene önce 30 Ağustos törenlerindeki konuşmasında her türlü göreve hazırlanmış olduğunu söylemişti. Şehit Bilirkişi Çavuş Muratdağı ise 25 yaşındaydı ve iki takvim askerdi.

TSK DA AÇIKLADI

TSK’nın yaptığı son açıklamada da ”Zeytin Dalı Harekatı zarfında, 23 Ocak 2018 tarihinde şehit olan Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Artist ve Piyade Bilirkişi Çavuş Mehmet Muratdağı ’nın naaşlarına ulaşılmıştır. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, şehitlerimizin karamsar ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve dayanıklılık dileriz.” denildi.

Şehit askerlerin naaşları bulundu gazetehaberleri,tsk,afrin,son dakika,türkiye

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super