Duyuru!
Sosyal Medya Uzmanı | Takiple Kazan

Bannere Tıkla! Sosyal Hesaplarına Abone Kas!Ana Sayfa / Genel / Pet şişe hırsızlara anahtar olabilir

Pet şişe hırsızlara anahtar olabilir

Ordu’nun Altınordu ilçesinde yaklaşık 35 yıldır çilingirlik yapan Kaya Işıklı, hırsızlığa aleyhinde alınabilinecek önlemler hakkında vatandaşlara uyarılarda bulundu. Kısa süreliğine deha olsa, evden çıkarken kapıların kuşkusuz kilitlenmesi gerektiğini aktaran Işıklı, “Kapıları kilitlediğimiz süre hırsı açısından birazcık daha caydırıcı olmuş oluyoruz. Çoğunlukla evlerde oturanlar kapıyı çekip öyle gidiyorlar. Bu şekilde de kapıyı sadece minik bir dil tutuyor. Bu dil, pet şişenin saydam plastiği, kredi kartı ve kimlik kartı gibi cisimlerle çabuk açılabiliyor. Ama kapı alttan ve üstten çift çevrili kilitlenirse daha caydırıcı olur, kolay bir şekilde açılmaz. Hırsız, kapıyı başlamak için gelmişse ve uğraşırsa en azından ses çıkacağı için kapıyla uğraşmaktan vazgeçer” dedi.

“Çilingir gibi profesyonel hırsızlar var”

Profesyonel hırsızlar olduğunu ve kapıları zorlanmadan açtıklarına uyarı çeken Işıklı, her çelik kapının güvenli olmadığından da bahsederek, ”Bazen gittiğimiz hırsızlık olaylarında profesyonelce açılmış kapılar ile eşit geliyoruz. Bu şart, kapıların çelik görünümlü basit kapılar olmasından kaynaklanıyor. Her çelik kapı, kaliteli ve iyi anlamına gelmiyor. Piyasada çok nitelikli ve hırsız tarafından açılması imkansız olan kapılar var, vatandaşların bu ürünleri tercih etmelerini tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

Vatandaşlara uyarılar

Kapı kilitleme konusunda vatandaşlara uyarılarda da yer alan Çilingir Kaya Işıklı, şu ifadelere yer verdi:
“Kapı kilitleri, her ne kadar kilitleniyorsa, kapanma tur oranı ne kadar ise böylece kilitlememiz gerekiyor. Çalışanlar sabahtan evden çıkarken, anahtarıyla beraber kapıyı kilitlesinler, varsa üst kilitlerini de kapatsınlar. Zile basan kişileri görmeden kapıları şüphesiz açmasınlar. İl dışına tatile gidiliyorsa, bina içerisindeki komşularına da haber bıraksınlar.” 

Selim Kuşcu

Pet şişe hırsızlara anahtar olabilir

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super