Duyuru!
Sosyal Medya Uzmanı | Takiple Kazan

Bannere Tıkla! Sosyal Hesaplarına Abone Kas!Ana Sayfa / Genel / Mehmetçik üşümesin diye seferber oldular

Mehmetçik üşümesin diye seferber oldular

Türk Anneler Derneği Adana Şubesi Başkanı Semiramis Kulak ve dernek üyeleri, genel merkezlerinin aldığı bir kararla engebeli şartlarda görev yapan Mehmetçikler soğukta üşümesinler diye onlara atkı, kazak, bere ve içlik ördü. Dernek üyeleri “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, devletimiz askerlerimizin ihtiyaçlarını karşılıyor kesinlikle lakin biz de bir anneyiz ve bu duyguyla hareket ederek yanlarında olduğumuz mesajını vermek istedik. Onları soğuk şartlardan kazaklarımız, düşmanlardan da tekrar tekrar dualarımız koruyacak” dedi.

Türk Anneler Derneği Adana Şubesi Başkanı Semiramis Kulak, derneğin ilk olarak Ankara ’da 1954 ’te arkasından da Adana ’da 1964 yılında kurulduğunu belirterek, “Derneğimiz annelerin eğitimine de gönüllü bir dernek. Kabiliyetli çocuklarımız var ama olanakları değil işte biz o imkanları olmayan çocuklarımıza da burs veriyoruz. Bu gibi dağıtılmış faaliyetlerimiz bulunuyor. Bir diğer faaliyetimiz de askerlerimizin zorlu hava şartlarına uygun kıyafetler örmekti. Genel merkezimizin başkanı Gül Baysal ’ın talimatıyla projeye başladık” diye konuştu.

Ördükleri kıyafetleri Hatay ’daki kriz masasına yollayacaklarını, oradan da jandarma kanalıyla askerlere dağıtılacağını açıklayan Kulak şöyle devam etti:

“Devletimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz askerlerimizin her ihtiyacını karşılıyor. Biz de kendimizce annelik duygularımızla katkıda bulunmak istedik. Türkiye ’nin dört bir yanından askerlerimiz için giyecek gıda yollanıyor. Bunlar askerimizin ihtiyacı olduğundan değil toplumsal bir hassaslık meydana getirmek istediğimizden. Biz Mehmetçiğimizin gönüllü anneleriyiz. Bunu da tamamen gönüllü olarak yönetim kurulumuzun bağışlarıyla yapıyoruz derneğin parasına dokunmuyoruz.”

Mehmetçik üşümesin diye seferber oldular adana,anne,mehmetçik,ülke'de bugün haberleri,haber 7

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super