Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Kedi hayvan barınağına girdi, 14 koyun öldü!

Kedi hayvan barınağına girdi, 14 koyun öldü!

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde ağıla giren kediyi kurt zannettiği varsayım edilen koyunlar birbirini ezdi, 14’ü öldü. İlçeye yan Payamdüzü köyünde bir ağılda meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Mustafa Akpolat’a ait koyunların bulunduğu hayvan barınağına kedi girdi. Kediyi, kurt zannettiği varsayım edilen koyunlar, izdihama niçin oldu. böylece altta ezilen 14 koyun öldü, 4 koyun ise yaralandı.

KEDİDEN KORKUP BİRBİRLERİNİ EZMİŞLER

Sabah durumu fark eden işletme sahibi Mustafa Akpolat ise durumu baytar hekime bildirdi. Durum yerine gelen baytar hekimler Cem Avcı ve Latif Çelik zarar görmüş koyunların tedavisini ve koyunların vefat sebepleri ile ilgili tahlil yaptı. Yapılan ilk incelemede koyunların kediden korkup birbirlerini ezdiği belirlendi. Payamdüzü köyünden aldıkları vaka bilgisi üzerine bölgeye gittiklerini gösteren Uzman Veteriner Doktor Cem Avcı “Ahır içinde 14 tane koyunun ölü olduğunu, 4 tane koyunun da zarar görmüş olduğunu tespit ettik. Zarar Görmüş olan 4 koyunun tedavisini baytar arkadaşla birlikte yaptık” dedi.

Ölen hayvanlarla ilgili bölgede analiz yaptıklarını da aktaran Avcı, “İçeriye bir kedinin girdiği, bu kediden dolayı da hayvanların ürküp birbirini sıkıştırdığını 14’nün bu nedenle öldüğü tespitinde bulunduk” diye veri verdi.

Kedi hayvan barınağına girdi, 14 koyun öldü! koyun,kedi,tunceli,sabah,olay

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!



E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super