Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Kanser dehşeti

Kanser dehşeti

Ağdacı, “Dilovası’nın kanserden ölüm oranı, yüzde 33.7. Dilovası bölgesinde, maalesef ağır metaller yoğunluktadır. Bu da bölgede kanserden vefat vakalarının fazlalığını açıklamaktadır. Bu bölgede 10 yıldan pozitif yaşamış insanların kanserden vefat oranı, 10 yıldan daha eksik yaşayanlara oranla daha fazladır” dedi.

‘BÖLGEDE AĞIR METALLER YOĞUNLUKTA ’
Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Ağdacı, Uluslararası Çevresel Performans Endeksi’ne kadar, Türkiye’nin, 132 ülke aralarında 109’uncu sırada olmasıyla çevreye verilen önemin ortaya konulduğunu dile getirdi. Türkiye’de her geçen gün hava kalitesinin düştüğünü savunan Ağdacı, “Türkiye hava kirliliğine alt ölümlerde birincil 20 ülke aralarında 15’inci sıradadır” diye konuştu. 

Dilovası bölgesinde, ağır metallerin kansere neden olduğunu belirten Ağdacı, 2017 yılına ilişkin kanserden ölümlerin oranlarını da paylaşarak şunları söyledi: “Kocaeli genelinde ve her ilçede partikül madde 10 kirleteninin yoğun olduğunu saptama ettik. Partikül madde 10 açısından İzmit merkezin hava kalitesinin Dilovası’ndan daha kötü olduğunu gördük. Partikül madde 10 ’un esas kaynağı ise fabrikalar, enerji ve ışıklandırma tesisleri, inşaat, rüzgar etkisi, taş ocakları ve eski kalıntı yakıt tüketimi kaynaklı. Dilovası bölgesinde ise maalesef ağır metaller yoğunluktadır. Bu da bu bölgede kanserden ölüm vakalarının fazlalığını açıklamaktadır. Bu bölgede 10 yıldan artı yaşamış insanların kanserden bilhassa akciğer kanseri ve lösemi vefat oranı, 10 yıldan daha eksik yaşayanlara oranla daha fazladır.”

Kanser dehşeti kocaeli,kanser,gazetehaberleri,türkiye,hava

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super