Duyuru!
Sosyal Medya Uzmanı | Takiple Kazan

Bannere Tıkla! Sosyal Hesaplarına Abone Kas!Ana Sayfa / Genel / Iş adamları o ilçeye göç ediyor

Iş adamları o ilçeye göç ediyor

Dağ, deniz ve termal turizmi ile ülkenin önde gelen turizm merkezleri arasında bulunan Edremit Körfezi, son zamanlarda kent stresinden yürüyüp gitmek, bu vesileyle hem işlerini sürdürüp, keza de hobilerine hayat belirlemek isteyen iş adamları tarafından tercih edilen bir alan haline gelmeye başladı. Meslek adamı göçü bölge Edremit Körfezi ’ne yerleşenler yeniden bölgeden terketmek istemiyor.

İstanbul ’daki yoğun iş ortamından uzaklaşarak Edremit ilçesini seçim eden Hasan Bülent Şamlı isimli meslek adamı da, meşhur bir inşaat malzemeleri markasının satmak ofisi ile inşaat şirketini bölgeye getirerek ailesiyle birlikte ilçeye yerleşti. İnşaat sektörünün sakin olduğu dönemde de boş durmak istemeyen Şamlı, Ayvalık sahilinde bir işletmeye daha sahip oldu. Bunlarla yetinmeyerek ana hedefi olan hayvancılık hobisine yönelen meslek adamı, ilk olarak 1 köpek ve 5 tavuk edindi. Iş yerinin tabi kısmına küçük bir kümes yapan Şamlı, kısa zamanda tavuk sayısını 150 ’ye çıkartarak iş yerinin 2 kenarını kümeslerle kapladı. Modern tavuk çiftliklerinin ufak bir örneğini meslek yerinin çevresine inşa eden Hasan Bülent Şamlı, tavuklarının yanına bıldırcın da aldı ve her gün onlarca yumurta elde etmeye başladı. Hobisini gelire dönüştürmeye başlayan iş adamı İHA muhabirine konuşarak, kendisiyle aynı fikirde olan büyük şehirlerdeki iş adamlarına çağrıda bulundu.

“Herkese tavsiye ediyorum”

Edremit Körfezi ’ne yatırım yapmaktan ve hayal ettiği gibi hobisini geliştirmekten büyük sevinç duyduğunu ifade eden Şamlı, “Uzun yıllar seramik sektöründe İstanbul ’da yöneticilik yaptım. Emekli olduktan sonradan Edremit Körfezi ’ne yerleşip kendi sektörümle alakalı meslek yapmaya başladım. Yetişkinluktan beri en büyük hobim olan tavukçuluk mesleğini de yapma imkanı buldum. Fazla sayıda tavuğumuz, bıldırcınımız, Kangal köpeğimiz, kurt köpeğimiz, kuşlarımız var. Burada keza işimi yapıyor, keza de hiç beklemediğim halde tavukçuluktan eksik da olsa para kazanıyorum. Tavuklarımızdan her gün onlarca yumurta elde ediyoruz. Edremit Körfezi ’nin ve özellikle Edremit ilçesinin cazibesi ve imkanları çok yüksek. Bu bakımdan, İstanbul gibi büyük şehirlerde bunalan, emekli olma planları yapanların burasını tercih etmeleri fazla içten bir karar olacaktır. Körfezin uluslararası bir havalimanı var. Bursa iline, İzmir ’e, Çanakkale ’ye fazla yakın. Ulaşım imkanları . Yeni yapılan yollarla İstanbul ’a gelmek fazla basit. Doğal hayat ve oksijeni benzersiz. Turizm yüksek. Şifalı termal kaynakları var. İnsanların burada yaşayarak eğlence videolarıif alacağı fazla olanaklar var. Doğrusu amaç emekli olup bir köşeye çekilmek yok, üretmeye devam etmek. Üretirken de hobileri memnuniyet etmek fazla güzel. Herkese tavsiye ediyorum” dedi. 

Müjgan Özbek
 

Iş adamları o ilçeye göç ediyor yozgat,valilik,yozgat valiliği,çamlık,saat kulesi

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super