Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Irak ’taki operasyonda dikkat çeken ayrıntı!

Irak ’taki operasyonda dikkat çeken ayrıntı!

Afrin harekâtında beklenilen ilerlemeyi sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadelede bir diğer hudut harekâtını da Irak’taki PKK’lı teröristlere yönelik düzenliyor. Irak sınırındaki 34. Sınır Karakolu’na alt komandoların faal rol aldığı Hakurk bölgesinde düzenlenen operasyonlarda şu başlıca dek 55 teröristi etkisiz ayla getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonuna havadan da yardım veriliyor. Önceki gün düzenlenen hava harekâtında 5 terörist etkisiz ışık halkası getirildi. PKK açısından kayda değer bir teröristin de ağır yaralandığı bildirildi. Iddiaya Göre Hakurk Eyaleti Yürütme Kurulu üyesi Agiri kod adlı Birdal Burhanlı’nın ağır yaralandığının telsiz konuşmalarına yansıdığı belirtilirken laf konusu teröristin etkisiz ülkü getirildiği değerlendiriliyor.

ABDULLAH AĞAR O DETAYA DIKKAT ÇEKTİ

Kararlılık harekâtında, PKK’lı teröristlere ait 2 BKS (biksi), 3 AK-47, 2 roketatar ile fazla sayıda yaşamsal malzeme ele geçirildi.

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, sosyal ağ hesabından Hakurk’ta ele geçirilen mühimmatların görsellerini paylaştı. Ağar, silahların yeni olmasına uyari çekti. Ağar paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Hakurk Armuş kampı civarında İHA ile saptama edilen 5 teröristin dağ komandonun tuhaf manevrasıyla dün 17.55 ’te imhası sonucu ele geçen silahlar. Özellikle BKS ’ler (Bikisi) sıfır. Bu Bikisi’ler, imha edilen bu teröristlerin Kandil ’den kuzeye gelmiş olabileceğini söylüyor.”

Irak ’taki operasyonda dikkat çeken ayrıntı! abdullah ağar,kuzey ırak,operasyon,mühimmat,silah

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super