Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Gezginlerin yeni trendi Van Gölü Ekspresi

Gezginlerin yeni trendi Van Gölü Ekspresi

Ankara’dan hareket ederek Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ ve Muş güzergahını izleyip Tatvan’a varacak olan Van Gölü Ekspresi için Bitlis’in Tatvan ilçesinde hazırlıklar başladı. Kış aylarının sosyal medyadaki gezi trendi olan Doğu Ekspresi’yle Kars yolculuğunun peşinde yeni bir turizm atağına geçecek olan ve gençlerin gözdesi olarak tanımlanan Van Gölü Ekspresi, 25 Mart 2018 tarihinde Ankara Irmak İstasyonu’ndan hareket ederek, 26 Mart 2018 tarihinde son durağı olan Bitlis’in Tatvan ilçesine ulaşacak.

Gezginlerin yeni trendi Van Gölü Ekspresi
Bitlis Kültür ve Turizm İl Müdürü Ramazan Gencan, Van Gölü Ekspresi’nin 5 sene aradan sonra ilk defa Ankara ’dan hareket ederek Tatvan ’a geleceğini söyledi.

Van Gölü Ekspresi ile gezi yapan, bu şehri ve bu kültürü tanımak isteyen misafirlere konut sahipliği yaparak onları eğlendirmek istediklerini dile getiren Gencan, “5 yıl önce durmuş olan seferler, pazar günü başlıyor. Pazartesi günü ise Tatvan ’a geliyor. Takriben 30 kişilik bir kafilemiz var. sonradan birkaç gün içinde tekrar seferler var ve artarak devam edecek. Amacımız bu coğrafyayı, bu şehri ve bu kültürü insanlara tanıtabilmek, bu doğa güzelliklerini herkesin paylaşmasını sağlayabilmektir. Bitlis ’imiz fazla hoş, Tatvan Nemrut Yanardağ Ağzı Gölümüz var, Ahlat Selçuklu Mezarlığımız var, Süphan Dağımız var, Van Gölümüz var, inanç ve kültür turizmimiz, doğa turizmimiz ve olabilecek tüm güzelliklere sahip olan bir büyük kasaba. Bu güzellikleri keşfetmeleri için tüm gençlerimizi özellikle nostaljik trende gezi yaparak şimdiye dek Doğu Ekspresini kullanan herkesi Bitlis ’e ve Tatvan ’a davet ediyorum. Gelen kafilemiz; Bitlis ve ilçelerini ziyaret ettikten sonra günübirlik Van ziyaretimiz de olacak. Van ’daki tarihi ve kültürel mekanları da gezerek bu coğrafyayı tanımış olacaklar” dedi.

Gezginlerin yeni trendi Van Gölü Ekspresi
İlerleyen zaman içinde tren seferlerinin arttırılması için girişimlerde de bulunacaklarını sözlerine ekleyen Gencan, “Doğu Ekspresi de ilk ilk önce bir seferle başlamıştı. sonradan fazla bir taleple birlikte sefer sayıları arttı, hatta hemen bütün gençlerin gözdesi ve hatta ziyaret etmek isteyen birçok kişi var. Ama 6 aydan önceden rezervasyon bulamıyorlar. Aynı şekilde biz Van Gölü Ekspresi’ni, Doğu Ekspresi’ne alternatif olarak düşündük. Birincil kafilemiz geliyor. Amacımız bu güzellikleri yaşattıktan daha sonra bu ekspres sayısını arttırarak herkesin buraya gelmelerini sağlamaktır. Bunun için çalışmalarımızı yapıyoruz. Muhteşem talep var acilen, rezervasyon bulamıyoruz. Bütün trenler dolu, biz ilgili kuruluşlardan sefer sayılarının arttırılmasını istek ettik ve görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah arttırılırsa, bu bölgeye daha fazla insan gelecek. Çünkü bu bölgeyi görmek isteyen pek çok insanımız var ancak, çok güzel doğa güzelliklerimiz var, bunları keşfetmeyi istiyorlar. İnşallah biz de bunun çalışmasını yapıyoruz. Bunun için sosyal medya çok önemlidir. İnşallah gelen arkadaşlarımızla beraber oluşturacağımız gruplarla bu bölgenin tanıtımını çok daha iyi yapacağız” biçiminde konuştu.

Gezginlerin yeni trendi Van Gölü Ekspresi

Gezginlerin yeni trendi Van Gölü Ekspresi gezginlerin,yeni,trendi,van,gölü

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super