SÜT BANYOSU YAPAN ADAMIN FİRMASI KAPATILDI! HANGİ SÜT FİRMALARINA SÜT VERİYORLAR?

Konya’da bir süt fabrikasında skandal görüntüler ortaya çıktı. Benefit Süt Toplama Merkezi’nde Uğur Turgut isimli bir adam, fabrikada süt banyosu yaptı. Sosyal medyada “Süt banyosu yapan adam” olarak kısa sürede binlerce kez paylaşılan görüntüye tepki yağdı. Tarım Orman Bakanlığı süt banyosu yapan adamla ilgili harekete geçti. Olayın yaşandığı Benefit Süt çalışanın iş akdinin sonlandırıldığını açıkladı.
Peki Uğur Turgut kimdir?
Enka Süt bu olaylara ne diyor?
Olayın Torku Süt ile ilgisi nedir? Torku Süt açıklamasında ne söyledi?
Sizler için araştırdım!


TORKU SÜT BASIN AÇIKLAMASI:
“Bugün internette dolaşıma giren, sadece gıda hijyeni yönetmeliği değil, vicdan ve ahlak ile de alakası olmayan videonun Konya’da bir süt toplama firmasında gerçekleşmesi sonucunda, Torku markamızın adının anılması nedeniyle açıklama gereği hasıl olmuştur.

Paylaşımlarda görülen söz konusu firma ile başta Torku olmak üzere hiçbir Konya Şeker iştirakinin geçmişte bir iş bağı veya ticari alışverişi olmadığı gibi, bundan sonra da kesinlikle olmayacaktır. Torku’nun bu firmadan süt aldığına dair iddialar tamamen asılsız ve gerçeği yansıtmamakta olup konuyla ilgili yargı makamları nezdinde hukuki girişimde bulunulmuştur.

Arkasında 900 bin çiftçi ortağıyla Konya Şeker’in bulunduğu “Torku Güvenilir Gıda Zinciri”nin iki temeli; sertifikalı çiftçilerden oluşan hammadde tedarik modelimiz ve yüksek teknolojinin kullanıldığı en üst düzeyde hijyenin sağlandığı Akıllı Üretim Tesisimiz ile siz değerli tüketicilerimize her aşamada titizlikle denetlenen ürünler sunduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.
Torku Güvenilir Gıda Zinciri” ile sizler ve sevdikleriniz ürünlerimizi gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Kamuoyunun bilgisine sunarız”


ENKA SÜT BASIN AÇIKLAMASI:
KAMUOYUNA DUYURU
Bazı basın organlarında, 05 Kasım 2020 tarihinde, Konya ilindeki bir süt toplama merkezinde süt tankı içerisinde banyo yapan bir şahıs ile ilgili olarak ortaya çıkan haberler ve görüntüler, şirketimizin ismi ile ilişkilendirilerek sosyal medya platformlarında çeşitli karalayıcı yorumlara dönüşmüştür. Şirketimiz ülkemizin son derece itibarlı, tüketici sağlığına ve gıda güvenliğine had safhada önem veren, bu anlamda tüm kontrol ve denetleme sistemlerine sahip, bunu temin edici tüm belgelere sahip ve tüketici güvenliğini kendine düstur edinmiş şirketlerinden biridir.
Ne yazık ki, bu görüntüler digital ortamda da şirketimiz ile ilişkilendirilmiştir. Bunun nedeni şirketimizin ilgili birimleri tarafından incelenmiş ve bu eşleşmenin sebebinin kendi internet sitemizde bulunan bazı görsellerin, ürünlerimizin insan sağlığına faydalarının anlatılmak istendiği “benefit” kelimesi ile kodlanmış olması ve bu görüntülerin çekildiği süt toplama merkezinin de bu isimde bir merkez olması nedeni ile, ilgili arama motorunun bu eşleşmeyi sağladığı tespit edilmiştir. İlgili birimlerimiz internet sitemizde bu talihsiz eşleşmeyi sağlayan bu kelimeyi görsellerimizdeki kodlardan çıkarmışlardır.
Bu görüntülerin ve bu görüntülerdeki kişilerin şirketimiz ile en küçük bir ilişkileri yoktur. Şirketimizin bu görüntülerin çekildiği yer ile geçmişte ve bugün hiçbir ticari veya hukuki ilişkisi bulunmamaktadır.
Bu yakışıksız, ölçüsüz ve densiz görüntülerin şirketimiz ile ilişkilendirilmiş olması bizleri son derece üzmüştür. Anlamadan, araştırmadan, sorgulamadan bu türden bir ilişkilendirmenin yapılması, şirketimiz hakkında karalayıcı yorumlarda bulunulması haksızlıktır. Şirketimiz ilgili birimleri tarafından bu türden haksız, temelsiz ve hukuksuz yorumlarda ve beyanlarda bulunanlar hakkında hukuki yollara başvurulacağından şüphe duyulmamalıdır.
Şirketimiz dün olduğu gibi, bugün de tüketici sağlığını, gıda güvenliğini ve kendine duyulan güveni her şeyin önünde tutarak yoluna devam edecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


Kanalıma abone oldunuz mu?
https://bit.ly/3g4ctz9
*
🇹🇷 bi Dünya insanı
🚗 Gezgin & Traveler
🇩🇪🇬🇧 Liebe zum essen & Food traveler


INSTAGRAM: https://goo.gl/gUxmVj
FACEBOOK: https://goo.gl/nQFsEM
TWİTTER: goo.gl/N92Tt6

WEB SİTEMİZ
YOUTUBE KANALIMIZFACEBOOK SAYFAMIZPİNTEREST SAYFAMIZ

içerikler sosyal medyalardan alıntıdır!

Kaynak

Bir Cevap Yazın