Halk TV yine şaşırtmadı!

28 Ekim 2020 Çarşamba ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7 okuyucuları için derledik.

AHLAKSIZ CHARLIE HEBDO
Fransa’da Macron’un İslam karşıtı söylemleri devam ederken, Müsülmanları hedef alan paylaşımlarıyla bilinen Charlie Hebdo dergisi yine iğrenç bir karikatüre imza attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ahlaksızca hedef alındığı paylaşım tepkiyle karşılandı.

İLK KISITLAMA GELDİ

Sakarya İl Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında kent genelindeki kamu ve özel hastanelerde acil olmayan ameliyatların durdurulmasını da içeren bir dizi kararlar aldı.

HALK TV’DE MACRON’U SAVUNDULAR

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İslam’a ve Peygamber Efendimize alçakça saldırırken Halk TV, yaşanan rezilliğe sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçladı. Elfin Tataroğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanıtları hem Macron’a hem Merkel’e söylenmeyecek dozda, çok ağır hakaret” dedi. Barış Yarkadaş ise, “Bunların Eroğan’la kavgaları, Türkiye’ye yönelik bir tutum değil ki” dedi.

ASPİRİN SÜRPRİZİ

Yakın zamanda yapılan yeni bir çalışmaya göre, günlük aspirin alan hastanede tedavi gören hastaların yoğun bakım ünitesine kabul oranı ve Covid-19 nedeniyle ölüm oranı daha düşük.

YENİ HASTA 2209

Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Ekim Salı koronavirüs tablosu, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye’de son 24 saatte 127 bin 651 Kovid-19 testi yapıldı, 2209 kişiye hastalık tanısı konuldu, 76 kişi hayatını kaybetti. Bakan Koca yaptığı açıklamada “Ağır hasta ve aktif hasta sayısı düşmeden başarılı olamayız. Mücadele birlikteliği tedbirleri istisnasız uygulamaktan geçiyor” dedi.

TBMM’DE ORTAK BİLDİRİ

TBMM Genel Kurulunda Meclis Başkanlığının Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un İslam karşıtı açıklamalarının telin edilmesine ilişkin Tezkeresi kabul edildi. AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti grup başkanvekilleri ortak bildiri yayımladı.

MACRON ÇILDIRIYOR
Başta Afrika kıtası olmak üzere tüm cephelerde hezimete uğrayan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İslam düşmanlığı adı altında Türkiye’yi hedefine koydu. Macron’un saldırganlığının sebebi, Afrika’daki gücünün ciddi oranda erimesi olarak yorumlanıyor.

‘TÜRKİYE’YE YÖNLENDİRİYORLAR’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Türkiye ekonomisi, bir dönüm noktasında. Yeni bir sermaye yatırım dalgası ufukta belirdi. Birçok çok uluslu şirket üretimlerini Asya’dan bölgemize yönlendirmeye başladı” dedi.

ALEX AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Mohikan uygulamasının lansmanında taraftarların sorularını yanıtladı. Koç “Yaz aylarında belki Volkan – Emre karması ile Alex karması maçı yapacağız.” açıklamasını yaptı.

Spiker: Müge ÇAKMAK
Kurgu: Cenk ŞENOĞLU

WEB SİTEMİZ
YOUTUBE KANALIMIZFACEBOOK SAYFAMIZPİNTEREST SAYFAMIZ

içerikler sosyal medyalardan alıntıdır!

Kaynak

Bir Cevap Yazın