Duyuru!
Sosyal Medya Uzmanı | Takiple Kazan

Bannere Tıkla! Sosyal Hesaplarına Abone Kas!Ana Sayfa / Genel / Galatasaray’da transfer için seçim bekleniyor! İki ayaklı operasyon…

Galatasaray’da transfer için seçim bekleniyor! İki ayaklı operasyon…

Türk sporuna 29 yıl süreyle hizmet veren Abdi İpekçi Spor Salonu bundan böyle yerini çağdaş bir tesise bırakacak.

Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) projesi kapsamında yıkılarak, yerine Basketbol Gelişim Merkezi yapı edilecek tesis, 1989 yılından itibaren hizmet dönemi içinde çok sayıda önemli organizasyona ev sahipliği yaptı.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine inşa edilecek tesis ise Türk basketbolunda bir birincil olma özelliği taşıyacak. Proje, modern bir yeni salonun yanı sıra altyapılar için antrenman ve maç sahaları, A Milli Takımlar için antrenman salonları, etkinlik, seminer salonları, kamp merkezi, müze ve halka açık özel alanlarıyla Türk basketboluna hizmet verecek. Tesisin inşası, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun facia ve terhis çalışmalarının tamamlanmasının hemencecik ardından başlatılacak.

Türkoğlu: “Örnek bir tesis kazandırmak istiyoruz”

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine misal bir spor kompleksi gerçekleştirmek istediklerini aktardı.

Yeni projeyle ilgili olarak yazılmış bir açıklamada bulunan Türkoğlu, tesis baştan sona önemli bir eksikliğin giderileceğine dikkati çekerek, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz ilk günden beri, milli basketbol gelişim hamlelerimizin en kayda değer parçalarından biri olan tesisleşme üzerinde dikkatli bir alıştırma yürütüyoruz. Türk basketbolunun geliştirilmesi ve ülkenin tamamına yayılması nedeniyle yapılan bir dizi çalışmanın sportif başarının artırılması bölümünde, bugüne değin hiç gerçekleştirilmemiş dev bir projeye imzalamak ve manâlı bir eksikliği gidererek milli takımlarımız ile gençlerimize Avrupa’da ve dünyada misal olabilecek bir tesis kazandırmak istiyoruz.”

Türkoğlu, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun tahliye ve yıkım işlemlerinin başladığını aktararak, “Oyuncusundan antrenörüne, salon personelinden taraftara dek bütün basketbol ailesine unutulmaz hatıralarla dolu, 30 yıla yakın süreli bir hizmet verdi. Ümit ediyorum yerini alacak bu yeni ve çağdaş basketbol gelişim merkezinde de nice başarılarla, nice unutulmaz hatıralarla kucaklaşıyor olacağız. Çoktan şanslı uğurlu olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Tarih: 19.01.2018 16:02 Galatasaray’da transfer için seçim bekleniyor! İki ayaklı operasyon…

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super