Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / FETÖ’den tutsak eski generale yeni dava

FETÖ’den tutsak eski generale yeni dava

Asubay Kıdemli Çavuş Gökhan Şimşek, 7 Mart 2015 günü, görev yaptığı İzmir ’in Çiğli İlçesi ’ndeki 2 ’inci Esas Jet Üs Komutanlığı’nda yüksekten düşme sonucu şehit oldu. Kaldırıldığı hastanede bir hafta sonra yaşamını yitiren Yıldırım ’ın cenazesi memleketi Manisa Soma ’ya gönderildi.

MADEN İŞÇİSİNİN YANINA DEFNEDİLDİ

Şimşek, Soma ’da, 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden faciasında ölen Mustafa Korkmaz ’ın mezarının yanında defnedildi. Ailesi çiftçilik yapan Yıldırım ’ın kardeşi Ramazan ise Soma ’da maden ocaklarında çalışıyor.

RAPORDA ‘KUSURU YOK ’ DENMİŞTİ

Olay sonrası askeri savcılık soruşturma açtı. Üç askeri personelin hazırladığı raporda “2 ’inci Esas Jet Üs Komutanlığı tahsis yapan rütbeli personelden kimsenin herhangi bir kast, ihmal, kusur ya da sorumluluğunun olmadığı sonucuna varılmıştır” denildi.
FETÖden tutuklu eski generale yeni dava

HİZMET İLE İLGİSİ OLMAYAN DIKTE VERDİ

Ailesi,  çocuklarının ölümünde sorumluluğu olduğu belirtilmiş isimler ile ilgili etkili bir soruşturmanın yapılmadığı iddiasındaydı. Ailenin Avukatı M. Erkan Akkuş’un Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşavirliği ’ne yaptığı başvuru formu sonrası bitmiş soruşturma açıldı. 

KORUYUP KOLLADILAR 
Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, Aytuğ Eşit ve Kubilay Selçuk’un kendilerine yöneltilen suçlamayı işledikleri belirtildi. Her ikiFETÖden tutuklu eski generale yeni dava
belirsiz de, haklarındaki suçlamayı kabul etmedi. ‘Taksirle ölüme neden olma’ suçundan açılan dava Karşıyaka Asliye Cinayet Mahkemesi’nde görülecek.

Şimşek Ailesi’nin Avukatı Mehmet Erkan Akkuş “Askeri Yargının kapatılması için yirmi yılı aşkın uzun soluklu bir uğraş verdik. Bu uğurda astsubaylar, bilirkişi çavuşlar kimi süre mesleklerinden atılarak kimi zamanda bizim gibi askeri cinayet evinde özgürlüğünden yoksun bırakılarak fazla ağır bedeller ödedi. Askeri yargının kapatılmasından daha sonra, karar veren hakimler ve savcılar şehit Gökhan Şimşek ’ın vefatının sorumlusu FETÖ mensubu generalden yargı önünde hesap soracak. Bizim ısrarlı başvurlarımıza, dönemin Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse ve ekibi ısrarla ret ediyordu.”

 

FETÖ’den tutsak eski generale yeni dava gökhan yıldırım,oğuz akkuş,aytuğ denk,cumhuriyet,zaman

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super