Duyuru!
Sosyal Medya Uzmanı | Takiple Kazan

Bannere Tıkla! Sosyal Hesaplarına Abone Kas!Ana Sayfa / Genel / Fenerbahçe’den hakem ataması açıklaması

Fenerbahçe’den hakem ataması açıklaması

MHK eski Başkanı Mustafa Çulcu, dün gece yaptığı açıklamada Bursaspor – Beşiktaş maçının hakeminin Mete Kalkavan, Fenerbahçe – Gençlerbirliği maçının ise Halil Umut Meler olarak atandığını ancak meçhul bir sebepten dolayı MHK’nın bu kararını değiştirdiğini iddia etmişti. Fenerbahçe de Çulcu’nun bu açıklamaları üstüne Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve MHK’ya çağrıda bulundu. Sarı-lacivertlilerin resmi sitesinden yayımlanan mesaj şöyle:

“Bir dönem MHK Başkanlığı da yapmış olan Mustafa Çulcu, dün gece TRT Spor kanalında yayınlanan bir spor programında çok önemli bir bahis ortaya atmıştır.

Çulcu, MHK tarafından Bursaspor – Beşiktaş maçının hakeminin Mete Kalkavan, Fenerbahçe – Gençlerbirliği maçının ise Halil Umut Meler olarak tayin edildiğini fakat meçhul bir sebepten dolayı, MHK tarafından hakemlere yapılan tebligattan kısa bir zaman sonradan söz konusu 2 maçın hakeminin değiştirildiğini ve hakem dünyasında şu sıralar bu konunun konuşulduğunu açıklama etmiştir.

Çulcu ’nun ifadesindeki iddianın vuku bulmuş olması halinde, TFF ve MHK ’nin maçımıza ilişkin olarak yapmış olduğu hakem tayini ile ilgili yeni ve büyük bir skandala imza atmış olacağı tartışmasızdır. Bu ve yarı diğer hadiseler tarafımızdan malum olup, bunların büyük bölümü Kulüpler Birliği ’nin TFF ziyareti sırasında TFF Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine dile getirilmiştir. Bu yeni olayın şampiyonluk yarışının kızıştığı şu günlere tesadüf etmesi ise bizler için endişe verici mahiyettedir. Bizlerin ve camiamızın büyük üzüntü duyduğu bu olayla alakalı olarak TFF ve MHK ilk kez olmak üzere, adı geçenlerin, derhal konuyla ilgili kamuoyu vicdanını rahatlatacak bir izah etme yapmaları gerekmektedir.

Sezon baştan başa bir çok maçta karşısında karşıya kaldığımız hakem hatalarını, bilhassa de son 2 maçımızda sonuca etki eder mahiyetteki muhalif ekip oyuncularına verilmeyen kırmızı kartları ve sürekli aleyhimizde artan ve artık kolay hakem hatası kavramı içinde izahı olası olmayan gelişmeleri de göz önünde bulundurduğumuzda Çulcu tarafından ortaya atılan iddianın gerçekliğinin ortaya çıkması halinde dün ortaya atmış olduğumuz düşüncenin yeni bir ebat kazanacağı da göz ardı edilmemelidir.

Futbolu yönetenlerden yegane beklentimiz Türk Futbolu ’nda adaletli bir müsabaka ortamını sağlamalarıdır.” 

Fenerbahçe’den hakem ataması açıklaması haber,haberler,spor,futbol,fenerbahçe

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super