Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Danıştay’dan ‘saat’ kararı: İspatı durum

Danıştay’dan ‘saat’ kararı: İspatı durum

Danıştaydan saat kararı: İspatı şartAnkara ’da 20 yıldır avukatlık yapan Demirbağ, 24 Aralık 2016 ’da adli hak hâkim ve savcı adaylığı yazılı sınavına girdi. 45 yaşındaki Demirbağ, yaş sınırı gereği son kere başvurma hakkı olduğu sınava kol saatiyle katıldı. Sınav başladıktan yarım saat sonradan görevliler, Demirbağ ’ın saatini gördü. ‘Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik ’ gereğince adayların kol saatiyle sınava girmesi yasaklandığından bu durum tutanak altına alındı. Ama Demirbağ ’ın sınava devam etmesi kararlaştırıldı. ÖSYM, 13 Ocak ’ta Demirbağ ’ın sınavını geçersiz saydı. Demirbağ da işlemin iptali için dava açtı.

ÖSYM İTİRAZ ETMİŞTİ

Ankara 5. Yöneticilik Mahkemesi, 23 Şubat ’ta emsal bir karar vererek Demirbağ ’ı haklı buldu. Kararda, “Kopya çekildiği yönünde belirleme yapılmadan, yalnızca yasaklanan objelerin imtihan salonuna sokulduğunun tespiti üstüne sınavın geçersiz sayılması ölçülülük ilkesi ile bağdaşmamaktadır” denilerek, sınavın geçersiz sayılmasına ilişkin işlem iptal edildi. ÖSYM bu karara itiraz etti. Oysa Danıştay 5. Dairesi itirazı reddederek kararı onadı.

Danıştay’dan ‘saat’ kararı: İspatı durum danıştay kararları,danıştay dergisi karar özetleri,danıştay kararları pdf,danıştay dergisi arşiv

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super