Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / CHP’nin 2019 planı: Şehir ve kır belediyeciliği

CHP’nin 2019 planı: Şehir ve kır belediyeciliği

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yeni projeyi şöyle anlattı:

YENİ BİR TANIM

“Akademisyenlerden oluşan bir kurul çalışmasını bitirmek üzere. Önümüzdeki hafta bu konuda geniş çaplı bir araştırma yapmayı planlıyoruz. İktidar lokal yönetimlerle ilgili yasa değişikliği ile belediyeleri hizmet veremez hale getirdi. Torba yasayla da kaynakların tek elde toplanması gibi bir düzenleme çıkardı ve belediyelerin elini kolunu bağladı. Biz vatandaşın daha iyi hizmet alması için, kır ve kent belediyeciliği tanımı getiriyoruz. Bu tanıma göre kırda yaşayan vatandaşlarımızın, eğitim, sıhhat gibi tüm haklardan yararlanacağı, kente göçmeyeceği bir ortamı sağlamak durumundayız. Bu projemizle kırda yaşamış vatandaşımızın da kentte yaşayanların aldığı hizmetleri almasını sağlayacak inşa kuruyoruz. Tercih bildirgesini ay sonuna kadar yeni projelerle açıklayacağız. Proje havuzu hazırlandı ve belediyelere ilişkin projeleri bu havuzda topluyoruz.”

Edinilen bilgiye takriben CHP, 2019 adaylarını belirlerken mevcut belediyeleri de mercek altına alacak. CHP ’nin yönettiği belediyelerin mali durumları incelenerek, kimlerle yola devam edileceğine karar verilecek. CHP ’de belediye başkan adayları erken açıklanarak, yürüteceği kampanya için süre tanınacak. Anket çalışmasının tamamlanmasının ardındaki nisan ayında aday belirleme işlemi için harekete geçilecek. Anketlere göre halkın destek verdiği, örgütün de onayladığı adaylar seçime hazırlanacak.

HAYIRCI İL ÇALIŞMASI

Referandumda İstanbul, Ankara gibi ‘Hayır ’ oyunun yüksek çıktığı iller için lokal seçimlerde özel alıştırma yapılacak. Adaylar belirlenirken referandumda ‘hayır ’ çıkmasına katkı sunan kesimlerin görüşü dikkate alınacak. 

CHP’nin 2019 planı: Şehir ve kır belediyeciliği kadıköy analizleri,kadıköy çevre analizi,kadıköy demografik yapısı,gazetehaberleri,seyit torun

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super