Duyuru!
Sosyal Medya Uzmanı | Takiple Kazan

Bannere Tıkla! Sosyal Hesaplarına Abone Kas!Ana Sayfa / Genel / CHP’de Kılıçdaroğlu bitmiş başkan seçildi

CHP’de Kılıçdaroğlu bitmiş başkan seçildi

CHP’nin 36. Klasik Kurultayında delegelerin genel başkan seçimi için oy kullanımı sona erdi. Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’nin genel başkanlık için yarıştığı kurultayda bin 253 delege oy kullandı. Oyların sayımının ardındaki Divan Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 1266 delegeden 1253 ’nün oy kullandığını, bunlardan bin 237 ’sinin geçerli, 16 oyun geçersiz sayıldığını kaydetti. Büyükerşen, Kılıçdaroğlu’nun 790 oy, Muharrem İnce’nin ise 447 oy aldığını açıkladı.

Genel başkanlığını tazeleyen Kılıçdaroğlu, bir teşekkür konuşması yaptı. Kılıçdaroğlu, “Üstlendiğim tahsis basmakalıp bir tahsis değildir. Üstlendiğim tayin çok önemlidir. Bu ülkenin her ferdinin hakkını hukukunu ve adaletini sağlamak için her türlü mücadeleyi yapacağıma sizlere laf veriyorum. Bugün yaşadığımız ortamda CHP’ye genel başkanlık yapmanın bayağı bir durum olmadığını gayet iyi biliyorum. Birilerinin uykusunun kaçacağını da biliyorum. Fakat biz haklı davamızı Türkiye davamızı sonuna kadar götüreceğiz. tekrar tekrar söyledim yeniden açıklama ediyorum adaleti, demokrasiyi, hukuku birlikte savunacağız. Birlikte yaşamayı savunacağız. Bizimle benzer dünya görüşünü paylaşmayan insanlarla kucaklaşacağız. Türkiye’yi her yerde çağdaş uygarlığa taşımak için defalarca birlikte uğraş edeceğiz. Bu bizim namus borcumuzdur” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Önümüzdeki işlem bayağı bir süreç değildir. Kuvvet koşullarda çaba vereceğiz. Bizim mücadelemiz 80 milyonun geleceği mücadelesidir. Türkiye’nin geleceği mücadelesidir. Demokrasiyi gururlandırmak zorundayız. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak zorundayız. Bu bizim esas görevimiz ve bu millete borcumuzdur. Bu borcumuzu eda edeceğiz. Irk kaygıyla Türkiye’nin bekasından, geleceğinden söz ediyorlar. Şu soruyu daima birlikte sormak zorundayız, 15 yılda Türkiye’yi bir beka sorunuyla kimler karşı karşıya getirdi. İktidardakilerin bunun hesabını vermesi lüzumlu. Biz kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Huzuru vatanın tüm topraklarına yayacağız. Bereketli topraklar üzerinde yokluk olmayacak. Huzurun garantisini teminatını veriyorum sizlere.”

Bu akşam 7 şehit olduğunu andıran Kılıçdaroğlu, “Kahraman askerlerimiz Mehmetçiklerimiz bayrağımız için vatanımız için uğraş eden Mehmetçiklerimiz o askerlere minnet borçluyuz. Şehitlerimize şükran borçluyuz. Allah rahmet eylesin diyoruz. Ailelerine ve bütün milletimize başsağlığı diliyoruz. Onların mücadelesi Türkiye mücadelesidir. Gelecek mücadelesidir. Biz evimizde gizli uyuyalım diye kendi hayatlarını feda etme mücadelesidir. Onlar bizim onurumuz gururumuzdur. daima ve her ortamda şehitlerin bu topraklar için ne değin manâlı olduğunu biliyoruz. Biz bu toprakları şehitlerin kanıyla suladık. Biz mücadelenin ne olduğunu, Kuvayi Milliyenin ne olduğunu da biliriz. Birlikte çaba edeceğiz. Türkiye’yi aydınlığa dahil etmemek Türkiye’yi beka sorunundan kurtarmanın yolu bizim devletimize ve ülkemize sahip çıkmamızdan geçiyor. Hepimizin koskocoman sorumlulukları var. Gideceğiz bunların hepsini anlatacağız” ifadelerini kullandı.
Daha düne değin PKK sorunu olduğunu derhal, PKK, YPG, PYD, IŞİD sorunu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Tüm terör örgütlerine keza kaynaklık eden hem değer ödeyen bir ülke haline geldik. Bunun sorumluluğu ağırdır. Bunun hesabını hep beraber soracağız. Tüm komşularımızla refah içinde yaşamak istiyoruz” dedi.

70 takvim tuğla ayaklar altında kaldı

Konuşmasının ardındaki Kılıçdaroğlu’na 70 yıl önce üstüne CHP yazılmış bir tuğla armağan edildi. Kılıçdaroğlu parti genel merkezinde bunu sergileyeceklerini kaydetti. öte taraftan armağan tuğlanın Kılıçdaroğlu’na verilmeden önce Divan Başkanlığının bulunduğu platformun aşağıda bulunduğu görüldü. 

Pelin Üzek Kılıç – Ömer Çetin – Fatih Erdoğan

CHP’de Kılıçdaroğlu bitmiş başkan seçildi chp’de k?l??daro?lu yeniden ba?kan se?ildi,chp,seçim,kılıçdaroğlu,kurultay

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super