Duyuru!
Sosyal Medya Uzmanı | Takiple Kazan

Bannere Tıkla! Sosyal Hesaplarına Abone Kas!Ana Sayfa / Genel / Çamaşır makinesini 55 saniyede çaldı

Çamaşır makinesini 55 saniyede çaldı

Kumlubel mahallesinde gündüz vakti gerçekleşen hırsızlık, servis görevlilerini kuvvet duruma düşürdü. Gerçekleşen olayda, servis görevlilerinin kapalı kasa kamyonetin arkadaki tentesini kapatıp kapağını açık unutmasını ayrım eden hırsız, durumu fırsata çevirdi. Çamaşır makinesini 55 saniyede çalıp el arabasına koyarak durum yerinden uzaklaştı. Çamaşır makinesinin çalındığını fark eden servis görevlileri, polise haber verdi.

Olayın, aracın başından ayrıldıkları sırada gerçekleştiğini açıklayan işyeri yetkili servis elemanı Barıştırma Maden, arabulucu kilitlemeyip sadece üstteki tenteyi kapattıklarını belirtti. Maden, “Saat 16.15 civarı buraya çamaşır makinesi getirmiştik. Araçtaki makinelerden birini alıp teslim etmek için yukarı çıktık. Araçta yalnızca üstteki tenteyi indirdik, daha alçak kapağı kapatmamıştık. Biz yukarıdayken, çok uzun da kalmadık, 15 dakika en fazla, o vakit içerisinde araçtaki başka bir makineyi adam buradan almış götürmüş.Aşağı indikten 5 dakika daha sonra, açtık kapağı baktık 1 tane makine var, 2 tane adres var. Arkadaşıma ‘1 adres mi kaldı ’ dedim, o da ‘2 adresimiz var ’ dedi. Faturalara baktık 2 tane ürün olması gerekiyor, 1 tane var. Depocumuzu, dükkanı arayıp kaç tane cihaz olduğunu sordum. O gün 10 cihaz gelmişti, biz de 5 cihaz vardı. Dükkanda 5 alet varmış. Bu şekilde çaldırdığımızı fark ettik. Polisi aradık, yarım saat içerisinde geldiler. Görüntüleri aldılar, karakola gittik, ifadelerimizi verdik” biçiminde konuştu.

ÇALDIĞI MAKİNEYİ SATMAYA ÇALIŞTI

Hırsızın olaydan kısa vakit sonra, bir ikinci el dükkanına çaldığı çamaşır makinesini satmaya çalıştığını öğrendiklerini bildiren Barış Maden, “Hırsız, 16.15 ya da 16.20 civarı makineyi aldıktan sonra, 16.40 civarında bir tane ikinci el eşya satana götürüp satmaya çalıştığını da duyduk. Makineyi satmaya getirmiş, fakat almamışlar. Düzenimiz bu, yukarıda 2 birey çalışması gerekiyor. O gün de 3 kişiydik. 3 birey olmamızın sebebi o gün yeni bir arkadaş geldi, ona işi aydınlatmak amaçlıydı. Çoğunlukla 2 kişiyiz. 3 birey yukarı çıktık diye bir dikkat almadık, ama kapağı kapatmadık diye suçlu biz bulunduk” ifadelerini kullandı.

“BİZ KİLİDİ VURMADIK, HATA YAPTIK”

Olayda kendi ihmallerinin bulunduğunu ve hırsızın bir hemen olan boşluktan faydalandığını vurgulayan Maden, konuyla alakalı şunları kaydetti:

“Tabi suçlu bizdik. Çünkü kilit var, meslek yerimiz kilit falan her türlü imkanı verdi. Biz kilidi vurmadık, kusur yaptık. Kusur bizim. Makinenin ücreti bizden kesilecek. İki birey olunur, şoför ve yardımcısı olur, sabahleyin depoya gidilir, mallar yüklenir. Çoğunlukla bu şekilde, depodan mallar yüklendiği zaman rotamıza çıkarız. Tavsiyem kapılarını kilitli tutsunlar, kamu spotları oluyor ‘hırsız açık kapı sever ’ diye ben de kimse kapısını açık bırakmasın diyorum.”

Çamaşır makinesini 55 saniyede çaldı açık kapı,çamaşır makinesi,ikinci el eşya,hırsız,haber

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super