Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Binbaşı Ebru NATO’daki skandalı anlattı

Binbaşı Ebru NATO’daki skandalı anlattı

Norveç’te geçtiğimiz sene yapılan NATO’nun komuta kontrol amaçlı “Trident Javelin-2017” tatbikatında inanılmaz bir skandal yaşanmıştı. Tatbikatta Mustafa Kemal Atatürk düşman liderler arasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da açılan sahte bir Twitter hesabından düşman ile işbirliği içinde gösterilmişti. 41 askerimiz tatbikattan çekilirken Ankara Başsavcılığı da harekete geçerek söz konusu olaya ilişkin soruşturma başlatmıştı. Sabahtan Gazetesi’nden Yüksel Temel’in haberine kadar, soruşturma zarfında skandalı deşifre eden Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt ile subay Volkan Atayer geçen hafta Cumhuriyet Savcısı Gürhan Özok’a gelerek, “şahit” olarak açıklama verdiler.

Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreterliği’nde Yönetimle Ilgili ve Koordinasyon Şube Müdürü olarak görev yaptığını belirterek şu ayrıntıları paylaştı:
”Tatbikat sırasında Tatbikat Kontrol Merkezi (EXCON) göre teftiş edilen ve NATO Bakımlı Geniş Alan ağı üstünde bulunan TRJN17 sayfasında Twitter’ı simüle etmek maksadıyla oluşturulan ‘chatter’ uygulamasında 14 Kasım 2017 tarihinde öğleden daha sonra ‘RTerdogan’ kullanıcı adıyla bir profil açıldığını saptama ettim. Hesabı takip etmeye başladım. ilk olarak Türkiye’nin devamlılık gereği halen NATO ile harp halinde olan Skolkan Federasyonu’ndan (FOS) SAA20NG Füzesi almak üzere uzlaşma yaptığı gönderisinin yayımlandığını, ardından NATO’nun bu savaştaki başarısızlığına ilişkin karikatür ve FOS Cumhurbaşkanı Joachim Blixen (Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in tatbikattaki temsili ismi) ile karşılıklı Simülasyon Merkezi kurulmasına ilişkin anlaşmaya varıldığı bilgisinin verildiğini saptama ettim.

Bu profilden Sayın Cumhurbaşkanımız ve Türkiye aleyhine olumsuz sezgi meydana getirmek maksadıyla, eğitim hedeflerine uygunsuz şekilde, hakiki dünya ile eğitim dünyasını birbirine bağlayan ve Türkiye aleyhine paylaşım yapılması üstüne 14 Kasım 2017 akşam saatlerinde MARCOM Halkla ilişkiler Ofisi’nde kalıcı görevde bulunan Dz. Binbaşı Özkan Yüksel ile MARCOM Halkla İlişkiler Subayı Yarbay Applehans’a rapor ettim.

‘RAPORLAYIP UYARDIM’

Sayın Cumhurbaşkanımıza hakarete varan sözler söyletmeyeceğimi ve onu düşman kuvvetler ile müttefik gibi gösteren bir paylaşımı kabul etmeyeceğimi, hemen işlem yapılması gerektiğini ifade ettim. Bunun üzerin Yarbay Applehans tarafından zorunlu işlemlerin başlatılacağı söylendi. ‘RTerdogan’ kullanıcı adıyla açılan sahte hesabın 15 Kasım 2017’de sabahtan saatlerinde kapatıldığını tespit ettim.”

”ATATÜRK’ÜN İSTİKLAL MADALYALI FOTOĞRAFIYDI”

Genelkurmay Kıdemli Subaylığı Maliye Bakanlığı Satın Alma Subayı olarak halen NATO Kara Komutanlığı’nda görev yaptığını belirten Volkan Atayer, Atatürk’ün ‘düşman liderler’ aralarında gösterildiği fotoğrafı nasıl saptama ettiğini şöyle anlattı:
“29 Ekim-17 Kasım 2017 aralarında Norveç’te icra edilen tatbikata katıldım. Tatbikat sırasında oluşturulan sanal platformda 15 Kasım 2017’de saat 09.05 sularında günlük brifinglerime hazırlanırken, ülke çıkarları aleyhine herhangi bir husus olmaması maksadıyla bilgisayarımda tarama yaptım. Bu tatbikat için Norveç tarafından oluşturulmuş ‘düşman kuvvetler’ sayfasına girdiğimde ‘Minister’ bölümünde liderlerin resimleri içinde Mustafa Kemal Atatürk’ün İstiklal Madalyalı resminin ‘President’ bölümüne konduğunu endişe ile saptama ettim. Hemencecik Albay Hakan Demirel’e data verdim. Takriben 30 dakika 1 saat daha sonra resmin kaldırıldığını, yerine uçak resimleri konulduğunu gördüm.”

Binbaşı Ebru NATO’daki skandalı anlattı nato,nato tatbikat,binbaşı ebru nilhan bozkurt,volkan atayer,cumhurbaşkanı erdoğan

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super