Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Artık geri adım atmayız

Artık geri adım atmayız

‘TÜRKİYE ilerledikçe, yükseldikçe, kendi kararlarını alıp, kendi imkânlarıyla uygulamaya koydukça, hastalık açıklamaları, üzüntü beyanları, hatta ufak çaplı da olsa da politika değişikliği sinyalleri gelmeye başladı. Türkiye ’nin Afrin operasyonundan ve Afrin büyük kasaba merkezine girmesinden rahatsız olanlar, bölgemizdeki insanlık dışı görüntüler karşısında derin bir sessizliğe gömülmüşlerdir. Mesela Doğu Guta ’da, binlerce sivil ağır silahlarla katledilirken, bunlar hiç rahatsız olmadılar. Örneğin, İdlib ’de bir okulun öğrencilerinin savaş uçaklarıyla katledilmesinden bunlar hiç endişe duymadılar. Örneğin, bölücü teröristlerin ailelerinin ellerinden cebren kopardığı binlerce çocuktan rahatsız olmadılar.

ALMANYA ’DA CAMİLERE SALDIRI
Örneğin Almanya ’da neredeyse her gün bir camimizin bölücü teröristler ya da ırkçılar göre saldırıya uğraması hiçbir endişeye yol açmıyor. İsveç ’te, Hollanda ’da aynı saldırılar bunları hiç rahatsız etmiyor. Örneğin Filistin ’deki çocuklara, sivil halka uygulanan zulümlerden, bunlar hiç rahatsız olmuyor. Mesela Arakan ’da yüzbinlerce insanın katledilmesi, bunlarda hiçbir tesire yol açmıyor. Bunların duyarlılığı sadece Türkiye ’ye karşıdır. Çatlasanız da patlasanız da biz adalet hâkim oluncaya kadar bu yola devam edeceğiz. Çünkü bunların vicdanları nasırlı.

AFRİN ’İN DEVAMI VAR
Afrin ’deki mücadelemiz istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Afrin ’de iş bitmeyecek. Afrin ’in devamı var. İdlib var, Münbiç var. Fırat Kalkanı harekâtı bölgesiyle bunun bütünleşmesi var. Zira, tüm mesele oradaki mazlum kardeşlerimizi bir an önce yerlerine kavuşturmak. 3 bin 731 terörist etkisiz ülkü getirildi. Tabii şehitlerimiz de var. Ancak şehitler işte bu teröristlerin elhamdülillah bu noktaya gelmesinin vesilesidir. Onun belli başlı bereketi onlardır. Bu şehitlerimize en büyük müjde, sevgililer sevgilisi Peygamberimize komşu olacaklar. Bundan daha güzeli olabilir mi? Rabbim bizlere de o makamı lütfetsin inşallah.

ONLAR SAKALIMIZI TIRAŞ ETTİ…
Birileri paralel devletten bahsediyor. Öbürleri PKK, kendine kadar bir şeyler yapmaya çalışıyordu. Ne dedik: ‘Bak hatalı yapıyorsunuz. Eğer doğru dürüst bu parlamentoda duracaksanız durun. Dağdakiler de içten içten eğer siyasetle bu işe gireceklerse girsinler. Fakat eğer devlete meydan okumaya kalkarlarsa buralar mezar olur onlara. ’ Nitekim o açtıkları çukurlara onları gömdük mü? Geçen hafta Diyarbakır ’daydım. Yepyeni bir Diyarbakır yapı ediyoruz. Onlar sakalımızı tıraş ettiler, biz onların kollarını kestik. Kesilen sakal daha fazla gür biter, kol yerine gelmez. Ecdattan aldığımız terbiye bu.”

CUMHUR İTTİFAKIYLA DÖNÜŞÜM OLACAK
BİZ dost edinmeye mecburuz. Düşmanları azaltmaya, buna fazla çalışıyoruz. Buna gayret edeceğiz. Şu Anda bir Cumhur ittifakı oluşuyor değil mi? Cumhur ittifakıyla, işte biz bu mesafeyi alacağız. Ağzı olan konuşabilir, hiç önemli yok. Biz Cumhur ittifakıyla Türkiye ’de bir metamorfoz, dönüşümü gerçekleştireceğiz. Bu ittifakı da bildiğiniz gibi, MHP ile beraber partimiz yapıyor. Bunun yetkili kurullarda kararını verdik, adımımızı da attık. Bunu hazmetmeyenler değil değil, var. Olacak. Niye, zira AK Parti ile MHP ’nin Cumhur ittifakı yapması, hasımları çıldırtıyor. Onların da kimler olduğu belli. Reel dostlarımızın kimler olduğunu biliyoruz ve onları da el üstünde tutuyoruz. Bunun yanına bir müttefikimiz olduğunu iddia edenler var. diğer taraftan hakiki müttefikimiz olduğunu bahis edenler var. Onların da kimler olduklarının farkındayız. İster dostluk için olsun, ister belirtilen bir alanda işbirliği olsun; bize uzatılan arkadaş canlısı eli havada bırakmadık, bırakmayız. Fakat aynı eli, yumruk olup üzerimize geliyorsa, kimse kusura bakmasın, ona da karşılık vermesini biliriz.

ÇIKARLARIMIZIN UYUŞTUĞU HERKESLE MÜTTEFİK OLABİLİRİZ
HAKLARINI yememek lazım şüphesiz Batı ’da insan hakları konusunda arkadaş canlısı hassasiyeti olan böylece fazla kişi var. Mesela 2003 yılında periscopeli yere evi yıkılmaya çalışılan bir Filistinliyi korumaya çalışırken buldozerler tarafından ezilerek katledilen Rachel Corrie ’i unutamayız. Bunun gibi de fazla sayıda örnek var. Bizim itirazımız Batı yönetimlerinin sergilediği ve ahlaki hiçbir izahı olmayan çifte standartlarıdır. Türkiye siyasette, diplomaside, bilhassa hızla mesafe aldıkça, bu tarz husumetlerin artarak süreceği açık açık ortadadır. Bu koşul karşı, yapmamız gereken tek şey daha çok çalışmak. Daha varisi olmak. Daha büyük kazanımlar elde etmektir. Kendimizi bu konuda geliştirdikçe âmâ husumetlerin yerini uzlaşma ve işbirliği çalışmalarının alması kaçınılmazdır. Herkesle arkadaşlık kurmak zorunda değiliz. Ama çıkarlarımızın uyuştuğu herkesle müttefik olabiliriz.

Artık geri adım atmayız cumhurbaşkanı recep tayip erdoğan,zeytin dalı harekatı,gazetehaberleri,tÜrkiye,iddia

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super