Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Anadolu Farm, 8 ayda 90 milyon TL toplamış

Anadolu Farm, 8 ayda 90 milyon TL toplamış

Çiftlik Bank yarı yapıları incelemeye alan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, denetimlerde “saadet zinciri” olduğu sonucuna varılan şirketlerle ilgili savcılığa kabahat duyurusunda bulundu. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından Çiftlik Bank ve sözde şirketlere karşın olarak Ocak ayında soruşturma açıldı. Kayseri merkezli Ekolium Şirketi ve yöneticileri hakkında 5 Şubat ’ta MASAK kadar Cumhuriyet Savcılığı’na yapılan suç duyurusu ile Kayseri Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Çaba Şube (KOM) ekiplerince Anadolu Farm adı altında internet üzerinden para toplayan şirket takibe alındı.

Şirketin internet üzerinden canlı hayvan alacaklarını, Kayseri ’nin Pınarbaşı ve Kocasinan ilçesine ast Erkilet Mahallesi ’nde 2 çiftlik kuracaklarını bildiri etti. Fakat şirketin, Kocasinan ilçesi Barbaros Mahallesi Sümer Plaza ’nın 12 ’nci katında bir dükkan kiraladıkları, Kayseri ’de Tauk adlı 2, Tokat ’ta da benzer adla 1 tavuk ürünleri, yeniden Kayseri ’de iki AVM ’de Somunarası ve Şah Mangal adıyla 6 restoran işlettikleri belirlendi.

 

Anadolu Farm, 8 ayda 90 milyon TL toplamışYÜZDE 200 KAR PAYI VAADİ

ŞİRKET 8 AY ÖNCE FAALİYETE GEÇMİŞ

Yürütülen soruşturmada internet üzerinden ‘Anadolu Farm’ adıyla etkinlik gösteren oyun sitesinin etkin 4 bin 500 üyesi, toplanan paranın da yaklaşık 90 milyon TL olduğu belirlendi. Paranın bir kısmının başlarda oyuna katılan üyelere verildiği, kalanıyla araziler alındığı restoranlar açıldığı tespit edildi.

Tutuklanan Fehmi Özakan ’ın alınan ifadesinde ”Kimseyi dolandırmadık. Topladığımız paraların bir kısmını üyelere kar olarak verip, restoranlar açarak, arazi satın aldık. Biz, Çiftlik Bank gibi değiliz. Şirketimizin el konulan servet, üyelerden toplanan paraları karşılamaya yeter de artar bile” dediği bildirildi.

Öte yana, şirketle ilgili soruşturmanın devam ettiği, bugün gözaltına alınan bir şube müdürünün daha sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

Anadolu Farm, 8 ayda 90 milyon TL toplamış anadolu farm,Çiftlik bank,kayseri,nomobil,ekolium bilişim

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super