Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / ‘Akın Öztürk ulaşmak için yalvardı’

‘Akın Öztürk ulaşmak için yalvardı’

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi esnasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili Genelkurmay “çatı” davasında verdiği ifadede, “Hain darbe girişimi içinde bulunanlar ilk önce edinmek üzere şahsıma karşı eylemde yer alan herkesten şikayetçiyim, davaya bulunma istiyorum.” dedi.

Güler, “çatı” davasını gören Ankara 17. Ağır Cinayet Mahkemesinde dün “şikayetçi” sıfatıyla açıklama verdi.
Darbe girişimi esnasında Genelkurmay 2. Başkanı olan Güler, daha önce verdiği ifadeyi her tarafta ederek, “15 Temmuz saat 14.00’te başlayan bir toplantı sırasında bir personelin görüşme odasına gelerek, MITOS Müsteşarının benimle görüşmek istediğini söylemesi üzerine toplantıdan çıkarak, MITOS Müsteşarı Hakan Fidan Bey ile görüştüm. Kendisi bana bir subayın MITOS’e gitgide artarak manâlı şeylerden bahsettiğini, yardımcısını bana göndermek istediğini söyledi.” beyanında bulundu.

Akın Öztürk gelmek için yalvardı

MITOS MÜSTEŞAR YARDIMCISI DETAYLARI ANLATTI

MIT Müsteşar Yardımcısının Genelkurmay Karargahına gelerek detayları anlattığını, kendisinin de durumun hassasiyetine binaen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın yanında gitgide artarak durumu anlattığını bildiren Güler, “Genelkurmay Başkanı, MITOS Müsteşarı Hakan Fidan’ı arayarak Karargaha ziyafet etti. Saat 18.15 sıralarında Hakan Fidan Karargaha geldi, makam odasının bitişiğindeki egzersiz odasına birlikte geçtik. MIT Müsteşarı durumu her yerde anlattı, bu mevzunun daha büyük bir olayın parçası olabileceğini söyledi.” diye konuştu.
Genelkurmay Başkanı Akar’ın 15 Temmuz 2016 saat 18.30 sıralarında Tuğgeneral İlhan Kırtıl’ı arayarak “Türk Hava sahasını her türlü askeri uçuşa yasaklıyorum.” dediğini aktaran Güler, “Bu esnada MIT Müsteşarı, Cumhurbaşkanımızın Koruma Müdürü Muhsin Bey’i aradı, Cumhurbaşkanını istedi. Arkasında da, ‘Saldırı olursa yeterince personelin ve silahın var mı?’ dedi, karşıdan gelen cevabı duymadım. Ardından Genelkurmay Başkanı, yan odada bulunan Kara Kuvvetleri Komutanını çağırarak, İlhan Paşa’yı ve gerekirse Adli Müşaviri de alarak Kara Kuvvetleri Komutanlığına gitmesini, orayı denetleme etmesini, gerekirse tutuklama yapmasını emretti.” ifadelerini kullandı.

Bir vakit sonra Akın Öztürk yeniden geldi, oradakilerin teslim olmaya karar verdiklerini söyledi. Saat 18.00 sıralarında Yıldırım Güvenç ile birlikte Özel Kuvvetler Komutanlığından bir ekip geldi, beni aldılar. Bu esnada Akın Öztürk yalvararak, ‘Ben de sizinle geleyim’ dedi. Bu esnada Şimşek Güvenç ile Akın Öztürk diğer rehinelerin de bulunduğunu oysa nerede olduklarını bilmediklerini söylediler. Bir araca binerek, 141. Filo yazan binaya gittik. Burada Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal Paşa ile iki havacı generali de bularak, yanımıza aldık. Ardındaki bilmediğim bir yerden 7-8 rehineyi daha kurtardık, bunlar yüz üstü yatağa yatırılmış vaziyetteydiler. Elleri ve ayakları bağlıydı, bu arkadaşları da kurtardık. Dört araçla Akıncı Üssünden ayrıldık, Hava Kuvvetleri Komutanlığında Akın Öztürk’ü ve havacı general arkadaşları bıraktık, ben saat 19.15 sıralarında eve ulaştım. Alçak darbe girişimi içinde bulunanlar ilk önce almak üzere şahsıma aleyhinde eylemde bulunan herkesten şikayetçiyim, davaya katılmak istiyorum.”

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (23.03.2018)

daha fazla video için

‘Akın Öztürk ulaşmak için yalvardı’ akın öztürk telefon,akın öztürk ergenekon,akın öztürk haberleri,akın öztürk mal varlığı,orgeneral akın öztürk

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super