Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / Akar: Şehitlerimizin kanının yerde kalmadığını göreceksiniz

Akar: Şehitlerimizin kanının yerde kalmadığını göreceksiniz

Akar, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Piyade Bilirkişi Çavuş Mehmet Muratdağı ve Batman’ın Hasaneğlence videolarıf ilçesine bağlı Kelekçi köyü Mava Dağı’nda terör örgütü PKK mensuplarına yönelik devam eden operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bülent Doğan’ın ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. 

başlangıçta Doğan’ın Kılıçarslan Mahallesi’ndeki evine giden Akar, şehidin eşi Ebru ve kızı Zeynep Sude ile sohbet etti. 

Akar, TSK’nin Türkiye ve Türk milletinin birlik, tamlık, beraberlik, egemenlik ve bağımsızlığı için gece gündüz demeden çaba gösterdiğini söyledi. 

En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelenin süreceğini vurgulayan Akar, “Mücadelemiz doğuda, güneydoğuda, sınır ötesinde devam edecek.

İnanıyorum ama bu uğraş sonunda sizlerin güveni, desteği ve Allah’ın da yardımıyla bu teröristlerin üstesinden geleceğiz. Şehitlerimizin kanının yerde kalmadığını göreceksiniz.” diye konuştu. 

Bunun için bugüne değin azimle uğraş edildiğini, bundan sonrada edeceklerini aktaran Akar, TSK mensuplarının bu işe başlarken ‘Ölürsek şehit, yaşarsak gazi’ diyerek yola çıktığını dile getirdi. 

Bunun için herhangi bir tehlike ve tehditten yılmalarının söz konusu olmadığını, bu konuda dua beklediklerini bildiren Akar, şöyle devam etti: 

“Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları 3 kıta, 7 iklimde at koşturmuş, barışı, huzuru, istikrarı taşımış ataların evlatları olduğunu hiçbir zaman unutmadı. Biz Allah’tan korkuyor, kulundan utanıyoruz. Bu yüzden bizim hiçbir sivilin canına, malına, ırzına, namusuna hasar vermemiz olası yok. Yurt içinde ve dışarıda bu ilkeler doğrultusunda mücadelemizi çok açık, transparan bir şekilde, yalnızca ve sadece terörist hedeflere karşı yürüttük, yürütmeye devam edeceğiz. Biz vatanımız ve aziz milletimiz için bu mücadeleyi sürdürüyoruz.” 

Şehidin eşi Ebru Doğan da “Şehidimizin kanını yerde koymadınız. Allah sizden razı olsun.” dedi. 

Akar sonradan şehit Muratdağı’nın ailesine de ziyaret etti. 

Burada şehidin kardeşleri Enes ve Emre kadar karşılanan Akar, edilen duaya eşlik ettikten sonradan evden ayrıldı. 

Ziyaretlerde Akar’a, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Büyükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de eşlik etti. 

Akar: Şehitlerimizin kanının yerde kalmadığını göreceksiniz

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super