Duyuru!
Sosyal Medya Uzmanı | Takiple Kazan

Bannere Tıkla! Sosyal Hesaplarına Abone Kas!Ana Sayfa / Genel / AK Parti anketleri rafa kaldırdı

AK Parti anketleri rafa kaldırdı

AK Parti yönetimi, senelerdir her ay yaptırdığı ahenkli kamuoyu yoklamalarını rafa kaldırdı. Parti yönetiminin bu kararında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın “Anketlere bundan böyle güvenmediği” yönündeki uyarısının etkili olduğunu belirtildi.

AK Parti kulislerinde bir süredir, bilhassa belediye başkanlarının performansının ölçülmesi konusunda yaptırılan kamuoyu yoklamalarında “manipülasyon yapıldığı” iddiaları konuşuluyordu. Bazı illerde, belediye başkanlarının “Başarılı göründüğüne karşın sonuçlar çıkarılması” konusunda anket firmaları ile anlaştığına yönelik yorumların yapıldığı parti kulislerinde, bu iddiaların Cumhurbaşkanın kulağına değin gittiği belirtiliyor. Son olarak, hafta içinde kurmayları ile yaptığı toplantıda kamuoyu yoklamaları ile ilgili bir değerlendirme yapan Erdoğan ’ın, “Anketlere artık güvenmiyorum bundan böyle. Bizi çok artı manipüle ettiklerini düşünmeye başladım. Geçmişte bu çok oldu, halen de devam ediyor. Geçmişte lokal seçimlerle ilgili yapılan anketlerde bizi nasıl yanılttıklarını gördük” dediği öğrenildi.

3 AY ANKET YAPILMAYACAK

Erdoğan ’ın bu değerlendirmelerinden daha sonra AK Parti yönetimi, üç ay süreyle kamuoyu yoklaması yapmama kararı aldı. AK Parti, uzun süredir üç farklı firmaya her ay ahenkli kamuoyu yaptırıyordu. AK Parti kurmayları kararının gerekçesini, “Zaten anket yaptıracak bir koşul da değil. Her şey ortada. Seçimlere yakın devam edilir. şimdi ihtiyaç yok. Her ay yapılan anketler için 100 bin lira civarında ödeme yapılıyordu. Sayın Cumhurbaşkanı da anket yapılmaması önerisine destek verdi” diye açıkladı.

SON ANKETTE ERDOĞAN ’IN OYU YÜZDE 60

Bu Vesileyle, AK Parti ’nin son yaptırdığı ankette, Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın kişisel oyunun yüzde 60 ’ın üstünde çıktığı belirtildi. Bilhassa Kudüs konusundaki gelişmelerden daha sonra Erdoğan ’ın oyunun büyüme eğiliminin arttığı açıklama edildi

AK Parti anketleri rafa kaldırdı ak parti,anket,erdoğan,sonar,turkish

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super