Duyuru!
Sosyal Medya Uzmanı | Takiple Kazan

Bannere Tıkla! Sosyal Hesaplarına Abone Kas!Ana Sayfa / Genel / Afrin için yurt dışarıda lobi faaliyeti

Afrin için yurt dışarıda lobi faaliyeti

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Bağımsızlık Suriye Ordusu’nun (ÖS) Afrin ’in terör unsurlarından temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı ’na yönelik terör örgütünün yürüttüğü kara propaganda delilleriyle çürütülecek. “Sivillerin öldürüldüğü” iddialarına karşı Türkiye ’den gidecek heyetler üç koldan yurt dışarıya görüşmeler gerçekleştirerek, iddiaların asılsız olduğunu doküman ve fotoğraflar eşliğinde ispatlayacak.

MILLET DİPLOMASİSİ
 Edinilen bilgiye göre, AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Mehdi Eker, önceki gün TBMM ’deki uluslararası komisyonların başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Afrin operasyonu ile ilgili PKK-PYD ’nin özellikle Avrupa ’da yürüttüğü kara propaganda çalışmaları masaya yatırıldı. Avrupa ’nın bazı başkentlerinde bu kapsamda eylemler yapıldığı, sahte doküman ve fotoğraflarla operasyonlarda sivillerin öldürüldüğü yalanına karşı Türkiye ’nin atacağı ‘Kamu diplomasisi ’ adımları değerlendirildi.
 Hükûmete yakın çevrelerden edinilen bilgilere kadar, terör örgütü PKK ’nın yürüttüğü bu seziş operasyonuna karşı gerçeklerin anlatılması için TBMM, hükûmet ve AK Parti Genel Merkezi üç koldan çalışmayı hayata geçirecek. Adamakıllı milletvekillerinden oluşturulacak bu heyetler, terör örgütü ve yandaşlarının özellikle yurt dışarıda yaymaya çalıştığı “siviller öldürülüyor” yalanına aleyhinde harekete geçecek. Yurt dışına çıkacak olan bu heyet terör örgütü ve yandaşlarının yalanlarının deliller ortaya koyarak çürütecek.

DOSYALAR EŞLİĞİNDE
Terör örgütü PKK ’nın özellikle Avrupa ülkelerinde, Afrin operasyonu ile ilgili sahte belge ve fotoğraflarla propaganda yürüttüğüne dikkat çeken AK Parti kurmayları, hazırlanacak dosyaları muhataplarına gönderecek. Oysa diplomasi harekâtı bununla sınırlı kalmayacak. Sözkonusu heyetler yurt dışı turlarına da çıkarak muhataplarına yönelik ziyaretler gerçekleştirecek, aynı belge ve fotoğrafları bu sefer kendileri birebir mevkidaşlarına aktaracak.

PKK SİVİL ÖLDÜRÜYOR
“Siviller öldürülüyor” iddiasının tamamen yalan olduğunu belgeleyecek olan heyetler, tersine terör örgütünün sivilleri katlettiğini de yine belgeleriyle ortaya koyacak. Heyetler, muhatapları ile yapacakları görüşmelerde, Türkiye ’nin BM kararlarına uygun hareket ettiğini, operasyonun yasal olduğunu ve Afrin ’in Afrinlilere bırakılması amacıyla hareket ettiğini de dile getirecek. Keza, TBMM bünyesindeki milletlerarası komisyonların üyeleri katıldıkları toplantılarda Afrin operasyonu ile ilgili gerçeklere aksan yapan konuşmalar gerçekleştirecek.

Afrin için yurt dışarıda lobi faaliyeti afrin,afrin operasyonu,yurtd???na ka?an fet?’c?ler t?rkiye kar??t? lobi faaliyetlerini art?rd?,türkiye cumhuriyeti,cumhurbaşkanı

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super