Duyuru!
Ana Sayfa / Genel / 40 çocuk daha kurtulacak

40 çocuk daha kurtulacak

MİKA-DER ’İN YAPTIĞI KAYDA DEĞER
“Merkez çocukların geleceğine yapılan bir yatırım. Biz çocukların yüzünü güldürmek için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Yetişkinlarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamanın derdi ve çabası içerisindeyiz. Yaşadığımız çağın, bugün değişen dünyanın sorunlarıyla mücadele etmek şüphesiz kolay değil. Bu sorunlardan maalesef en fazla etkilenen de yavrularımız, milletimizin çocukları. Bakanlık olarak çocukların, çocukluktan başlayıp, gençlik dönemine değin hayata en iyi şekilde hazırlanmaları ve korunmaları için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. 36 ilde, 66 çocuk destek merkezi var. Bu anlamda Mika-Der’in yaptıkları da çok manâli. Çünkü burada topluma kazandırılacak bireyler yetişecek. Hiçbir çocuğumuzun sadece ekonomik sebepler yüzünden ailesinden ayrılmasını istemiyoruz. Her çocuk eğer mümkünse ailesinin yanına yetişsin istiyoruz. Koruyucu aile kavramına da büyük yük veriyoruz. Bu çerçevede 5728 çocuk koruyucu aile yanında sıcak bir yuvada hayata hazırlanıyor. 2017 yılında çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtları dönemini kapattık. Bunun yerine çocukların aile ortamında, özel bakım ve özel merakla yetişebilecekleri ‘çocuk evleri ’ veya ‘sevgi evleri sitesi ’ diye adlandırılan sisteme geçtik.”

Mika-Der Başkanı Nesrin Ercan ise 2.5 yıl önce başlattıkları projenin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, tüm destekçilere teşekkür etti ve şöyle konuştu:

ERCAN: EN YENİ GELİŞMİŞ MISAL
“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yetişkin Hizmetleri Genel Müdürlüğü ’ne alt kurum ve kuruluşlarda yaşamış çocukların içerisinde ağır travmalardan gelen, intihara yönelimli, uyuşturucu kullanmaya eğilimli çocuklarımız vardı. Bu çocuklar alışılagelmiş merkezlere alınamazlar. Bunların rehabilite edilip hayata kazandırılması gerekir. Bu çocuklarımızın rehabilitasyonu için 4 villa ve 1 yönetimle ilgili binadan oluşan Kapaklı Mika-Der Yetişkin Destek Merkezi ’nin açılışını yaptık.

Burada 40 çocuğumuz rehabilite edilerek hayata kazandırılacak. Bugüne değin üretilmiş çocuk destek merkezleri içinde en yeni ve gelişmiş örnektir.

Yetişkinlarımız önceki gün itibarıyla kurumda yaşamaya başladılar. Sanat, müzik, bilgisayar atölyeleri, spor salonu, etüt ve hobi odalarıyla çocukların hem sportif hem de sanata dair aktivite alanı mevcut.” 

40 çocuk daha kurtulacak gündem haber başlıkları,güncel haberler son dakika,son dakika güncel haberler ve gelişmeler,hürriyet haber,bugünün haberleri son dakika

Sitemizdeki Paylaşımlar Sosyal Ağlardan ve Benzeri sitelerden alıntıdır…

Lütfen Paylaşın!


Hakkında KanalHarman

KanalHarman ile Harmanlama Zamanı!

Check Also

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti... 'Çile odaları' bulundu

Sümela Manastırı ’nda bugüne kadar görülmemişti… ‘Çile odaları’ bulundu

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın Türkiye ’nin manâlı tarihi ve turistik mekanlarından biri olan ve …

Bir Cevap Yazın

Sosyal Ağlar İle Giriş Yapınız!E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super